VRLA ja klassikalised pliiakud

 UPS-ides ja alalisvoolukeskustes kasutatakse peamiselt pliiakusid (Lead–acid battery).
Tehnoloogiliselt jagunevad need lahtisteks ( vented battery) ja kinnisteks, hooldusvabadeks VRLA (valve-regulated lead–acid battery), mis omakorda veel AGM (absorbed glass mat battery) ja geeliakudeks ( Gel battery).

Tüübi järgi eristatakse plii ehk happeakusid veel näiteks järgmiselt: OPzS, OPzV, OGi, OgiV jne.

 Kinnised ja hooldusvabad (VRLA) akud, nii AGM kui ka geeliakud ei vaja pidevat elektrolüüdi taseme jälgimist nagu avatud klassikaliste pliiakude puhul ja gaaside rekombinatsioon toimub akude sees. Neid saab paigaldada erinevates asendites. Kõik see teeb nende kasutamise ohutumaks ja mugavamaks. VRLA akud on aga palju tundlikumad kõrgete temperatuuride ja ülelaadimiste suhtes. Samuti on nende laadimisaeg pikem kui tavalistel, klassikalistel pliiakudel.

 AGM akud sobivad kasutamiseks peamiselt UPS-ides energiasalvestitena. Seal, kus on vaja lühiajaliselt saada akudelt suurt voolutugevust. Geeliakusid kasutatakse peamiselt alalisvoolukeskustes ( alajaamad, päikeseenergia, tuuleenergia), kus tarbijaid on vaja toita pikaajaliselt ja kus on rohkem laadimis – tühjenemistsükleid ja kus akusid laetakse sügavamalt tühjaks. Klassikalisi pliiakusid kasutatakse seal ( alajaamad, elektrijaamad, taastuvenergeetika), kus on vajalik akude pikk eluiga, suur tsüklite arv ning mõnevõrra  väiksem soetusmaksumus. Klassikalised pliiakud ei ole ka nii kriitilised keskkonnatingimuste suhtes, kui VRLA akud.

Exide akud

CSB akud

Solaar akud