Alalisvoolusüsteemid

Alalisvoolusüsteemid ( DC systems) on seadmete kogumid, mis konverteerivad vahelduvvoolu alalisvooluks ( alaldid, akulaadijad ) või alalisvoolu vahelduvvooluks ( inverterid). Alalisvoolusüsteemid võivad salvestada energia ka akudesse, et toita nii alalisvoolu, kui ka vahelduvvoolu tarbijaid ( inverter) katkestusvabalt. Alalisvooluseadmete tööd juhib kontroller. Kontrolleri vahendusel saab sätestada parameetreid ja teostada kontrolli seadmete üle. Alarmide edastamiseks kasutatakse kas potnetsiaalivabasid kontakte ja/või erinevatel võrguprotokollidel põhinevaid kommunikatsioonikaarte.

Alaldi on seade, mis muundab vahelduvvoolu alalisvooluks. Seda protsessi nimetatakse alaldamiseks. Akulaadijates kasutatavate alaldite tüürimiseks kasutatakse kas amplituudtüürimist või impulssmodulatsiooniga nn ( PWM ) impulsstüürimist. Tüüritavateks elementideks on vastavalt kas GTO türistorid või MOSFET ning IGBT transistorid.

Akulaadijaid kasutatakse energiasalvestiste ehk akumulaatorite laadimiseks ning alalisvoolu tarbijate toitmiseks. Akulaadijad koos akudega on alalisvoolu UPS seadmeteks. Tööstusobjektide jaoks valmistatud akulaadijates kasutatakse tavaliselt paralleeltöös olevaid ( parallel redundant)  alaldeid, mis tõstab oluliselt kogu alalisvoolusüsteemi töökindlust. Akulaadimisvool on temperatuurkompenseeritud ja laadimiskõver on nn IU karakteristikuga.